Zakládám novou firmu IOTH a hledám experty na internet věcí

Normální

V posledních měsících se intenzivně zajímám o tzv. IoT – Internet of Things – česky internet věcí. Název velmi dobře vystihuje, co to konkrétně znamená. Jsem přesvědčen, že stojíme na prahu velké technologické inovace a příštích 10 – 15 let zásadně změní způsob, jak dnes žijeme. Přirovnávám to k tomu, jak změnil náš život mobilní telefon. Tato doba zároveň přinese mnoho businessových příležitostí a kdo je technicky založen, tak má velkou šanci uspět.

Před pár dny jsem se vrátil z největší světové konference o mobilních technologicích Mobile World Congress, jejíž claim byl: Mobile is everything. A je to obrovská pravda. Vše se přesouvá do mobilu (nebo přesněji do mobilních zařízení). Na MWC jsem byl poprvé, ale zcela mě uchvátil. Je obrovský. Světové firmy zde představují svoje technologické novinky v působivých exhibicích, ale pozadu nejsou ani startupy, které se snaží prosadit se svými inovativními produkty.

Inovace, které nás čekají v příštích 10 letech a změní svět:

 • IoT – internet of things, neboli internet věcí. Věci kolem nás přestanou být hloupé a začnou být chytré. Proč? Aby nám zjednodušily anebo zpříjemnily život. Počínaje chytrými náramky měřícími náš zdravotní stav, přes hodinky s integrovanou virtuální platební kartou, zámky s kamerou umožňující na dálku pustit hosty přes mobilní aplikaci až po ledničky schopné objednávat samostatně jídlo. Ještě zajímavější to bude, až budou komunikovat spolu (tzn. m2m).
 • Autonomní automobily – auta bez řidičů, bez volantů, která zcela změní způsob, jak se dopravujeme. Malá vozítka, která vyženou z měst neustálé zácpy. Podstatně méně nehod, protože auta budou spolu komunikovat (m2m) a nové finanční modely – auta přestaneme vlastnit, ale budeme je využívat jako službu.
 • Energetická decentralizace – podstatný rozvoj energie z domácích fotovoltaických elektráren ve spojení s baterkami schopnými uchovávat energii povede k podstatně menší závislosti na tradičních dodavatelích energie a potažmo i na fosilních palivech (kvůli kterým svět neustále stojí na prahu války).
 • Smart Homes – chytré domácnosti, které podstatně lépe znají svého majitele a automaticky mu dělají bydlení komfortnější a bezpečnější zároveň.

Protože pro mě samotného je vidina možnosti podílet se na této změně světa nesmírně vzrušující, rozhodl jsem se založit firmu IOTH, která bude něco mezi venture kapitálovým fondem a inkubátorem pro startupy z oblasti IoT (Internet of Things) anebo FinTech. Hledám talentované začínající podnikatele, kteří mají skvělý nápad nebo produkt a hledají strategického partnera/investora. Kromě financí nabídneme aktivní zapojení do firmy, mentoring pro zakladatele, pomoc s marketingem, go-to market strategií, dalšími koly financování až po případný exit. Kromě vlastních peněz budeme investovat i peníze od externích investorů, zejména business angelů.

Pokud víte o někom skvělém, kdo zapadá do této strategie, nebo byste chtěli spolupracovat, protože sdílíte tuto vizi, budu moc rád, když se mi ozvete na email lukas.janousek[zavináč]gmail.com.

3 komentáře: „Zakládám novou firmu IOTH a hledám experty na internet věcí

 1. Tomáš Horváth

  Lucaso, pojd se při tvém nejbližším průletu Brnem potkat. Skrze 2 Hifi studia děláme kompletní dodávky slaboproudu, integraci řídících systému apod.
  Uvažuju čím dál víc stejným směrem, třeba v tom najdem nějaký průsečníky.

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.